Prechod žiakov zo základnej školy na strednú školu

Pre školský rok 2024/2025

Termíny konania prijímacích skúšok na SŠ pre šk. rok 2024/2025 a termíny zverejnenia výsledkov pre šk. rok 2024/2025

Spracovanie prihlášok

Na stránke MŠVVaŠ SR nájdete  Usmernenie k prijímaciemu konaniu na stredné školy pre školský rok 2022/2023.

Po novom bude zákonný zástupca vypĺňať iba jednu prihlášku, v ktorej sa v poradí podľa záujmu uvádzajú najviac dva odbory vzdelávania, ktoré nevyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania (ďalej len „netalentové odbory“), a najviac dva odbory vzdelávania, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania (ďalej len „talentové odbory“).

do 30.11.2023 Samosprávny kraj zverejní určený počet žiakov prvého ročníka stredných škôl na svojom webom sídle.
do 30.11.2023 Riaditelia stredných škôl zverejnia podmienky prijatia na štúdium na strednej škole a kritériá na úspešné vykonanie prijímacej skúšky na štúdium vo všetkých odboroch vzdelávania stredných škôl.

Podanie prihlášky elektronicky:

do 20. 03. 2024 Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku na SŠ (všetky odbory + 8. roč. gymnázia) riaditeľovi SŠ elektronicky prostredníctvom Edupage (pozrite si návod, ako podať prihlášku na SŠ prostredníctvom Edupage).
K prihláške sa vyžaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti  len na niektoré odbory.
do 20. 03. 2024 Potvrdenie prospechu a odoslanie prihlášok riaditeľom ZŠ na SŠ  vrátane osemročných gymnázií.

Dôležité informácie:

TESTOVANIE 9:

riadny termín: 20.3.2024

náhradný termín: 4.4.2024

z predmetov: matematika, slovenský jazyk a literatúra

Testovania sa zúčastnia všetci žiaci 9. ročníka ZŠ a 4. ročníka gymnázií s osemročným vzdelávacím programom vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.
Informácie o Testovaní 9 nájdete na stránke:      www2.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9

PRIJÍMACIE SKÚŠKY:

Termíny konania prijímacích skúšok na SŠ.pdf

Výber strednej školy

Pri výbere strednej školy Vám pomôžu aj tieto webové stránky:

www.svsmi.sk/prehlady.aspx

www.uips.sk/prehlady-skol/prehlad-strednych-skol

www.zoznamskol.eu

Ďalšie informácie nájdete tu:

Vstup_ziaka_do_SDV_2023.pdf

studium_na_ss_ksk_ws_2023_svp_kubova.pdf