2014/2015

ZOO-Nyiregyháza

ZOO-Nyiregyháza

Členovia turistického krúžku navštívili jednu z najkrajších ZOO v Maďarsku.

Pozrite si fotoalbum...

Bowling

Bowling

Dievčatá z krúžku športové hry sa rozhodli opäť raz vymeniť telocvičňu za niečo netradičné. Bowling. Je to šport, ktorý  v posledných rokoch zachvátil všetky generácie. Lákadlom je často zdanlivá jednoduchosť. Veď hodiť bowlingovú guľu, ktorá sa kotúľa po hladkej dráhe takmer sama, nemôže byť nič zložité. Ale len na prvý pohľad. Hodiť ju správne to vyžaduje presnosť aj cit. A práve to sme si šli vyskúšať. V dvoch dráhach si zasúťažili dve päťčlenné družstvá. Šťastie stálo raz pri jednej, raz pri druhej hráčke. Víťaz nebol dôležitý, dôležité bolo to,že sme spolu príjemne strávili jedno štvrtkové popoludnie.

Pozrite si fotoalbum...

Po stopách nemeckej histórie

8.novembra ste nás, členov krúžku Po stopách nemeckej histórie na SR, mohli stretnúť pri zdolávani trasy Sokoľ, Kráľová studňa, Kostoľany. Jesenná príroda je nádherná, tešili sme sa, že sa túra vydarila.

Pozrite si fotoalbum...

Popradské pleso

11.októbra 2014 sa členovia krúžku Po stopách nemeckej histórie vydali do Vysokých Tatier, zdolali túru Štrbské pleso - Popradské pleso. Túra sa vydarila, niečo nové sa žiaci naučili. Po zdolaných kilometroch sa všetci usmievali, nielen slniečko.

Pozrite si fotoalbum...

Hradnou strelou

Hradnou strelou

Členovia turistického krúžku (1.stupeň) sa zúčastnili zaujímavého podujatia "Hradnou strelou" do Spišského podhradia. Na Spišskom hrade si prezreli stredoveké tajomstvá a krásne výhľady na okolie.

Pozrite si fotoalbum...

Športové hry (dievčatá)

Športové hry (dievčatá)

Dievčatá z krúžku Športové hry v tomto školskom roku začali netradične, na kolobežkách. Svoje zručnosti si vyskúšali na rôznych typoch dráh. Na jednej z nich si preverili svoje vedomosti z dopravnej výchovy. Dopravné značky poznali a tak dopravné situácie zvládli bez nehody.

Pozrite si fotoalbum...

Výlet do Slanca

Výlet do Slanca

Nádherný jesenný deň babieho leta využili členovia turistického krúžku (1.stupeň)  v sobotu 11.10.2014 na výlet do Slanca. Odtiaľ potom vyšliapali na zrúcaninu  Slanského hradu z 13. storočia, kde sa oboznámili s históriou i prírodnými vzácnosťami okolia, množstvom krásnych 100 ročných stromov a drevín. V obnovenom historickom parku pod hradom Slanec obdivovali jeden z nich - chránený strom sekvojovec mamutí, (obvod kmeňa vo výške 1,3 m je 464 cm, výška stromu – 25 m, vek 130 rokov), nabrali  energiu na ďaľší... Po príjemnej túre ich čakala opekačka v krásne udržiavanej záhrade i voľné hry. K večeru  sa potom opäť vlakom vrátili príjemne unavení domov.

Pozrite si fotoalbum...

Kúpele Štós

Kúpele Štós

Dňa 27.9.2014 sa členovia Po stopách nemeckej histórie na Slovensku pod vedením Mgr. Dvoržákovej zúčastnili prvej akcie. Navštívili Štós kúpele, kde sa konala slávnosť Gran Prix kúpele. Akcia bola mimoriadne zaujímavá, keďže žiaci si vyskúšali vytrvalosť všľapaní do kopca, zručnosť v modelovaní, vedomosti o historických automobiloch, zašportovali si a na záver ochutnali miestne špeciality

Pozrite si fotoalbum...

Alpinka - výprava za poznaním

Alpinka - výprava za poznaním

Dňa 20.9.2014 uskutočnil turistický krúžok (1.stupeň) svoju prvú výpravu za poznaním na Alpinku.

Pozrite si fotoalbum...

Fotogaléria

Kontakt

  • Základná škola, Krosnianska 4, Košice
    Krosnianska č. 925/4, 040 22 Košice
  • -

Mapa