2013/2014

Aktivity záujmových útvarov v školskom roku 2013/2014

Rozum do hrsti v Technickom múzeu

Poslednou bodkou krúžku Rozum do hrsti, ktorého hlavným cieľom bolo pripraviť žiakov na TESTOVANIE9 a úspešné absolvovanie prijímacích skúšok, bola návšteva Technického múzea a príjemné posedenie v cukrárni Aida.

  


Šugovská dolina

Cieľom výletu turistického krúžku bola Šugovská dolina , ktorá sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenského krasu .Na Šugovskom potoku sa nachádza asi 15 baníckych jazier nazývaných aj TAJCHY. V tomto krásnom prírodnom prostredí si deti vyšliapali "pár" kilometrov , ale aj zajazdili na koni. Pekné počasie a dobrá nálada prispela k príjemne strávenej sobote    :)

     


Pekné a teplé májové počasie prialo deťom turistického krúžku, ktorí  tentokrát absolvovali výlet  z KVP na Girbeš a odtiaľ na Klatovianku./24.5.2014/

 

 

V sobotu 12.4.2014 absolvovali deti turistického krúžku cyklovýlet do okolia Košíc.Začali v lesoparku na Furči , kde súčasne štartoval aj 11.ročník furčianského maratónu. Prebúdzajúca jarná príroda prispela k pohode, dobrej nálade a príjemne strávenej sobote. K deťom sa pridali aj niektorí rodičia, aby tak pohybom  prispeli k svojmu zdraviu. Príjemne unavení po kilometroch na bicykli sa potom ešte zahrali v detskom areáli. Zrelaxovaní  potom šľapali na "furčiansky kopec"   :)

       

 

Turistický krúžok v ZOO

    

  

 

Spestrením turistického krúžku bola aj návšteva bowlingu v OC Galeria.
15 žiakov strávilo dopoludnie hrou na dvoch dráhach...Emócie šťastia,veselosti ale i napatia sledovaním jednotlivých výsledkov úspešnosti svojich zručností.
Po vynikajúcich výsledkoch potom dobre padlo občerstvenie, či chutná pizza , či iné jedlo na ktoré mali deti chuť.  :)

                                    

 

 

Alpinka - Bankov

     

 

V rámci turistického krúžku sme sa zúčastnili vychádzky v prírode po cyklochodníku okolo rieky Hornád až na Jazero.
Potom sme navštívili 4. ročník festivalu hier a zábavy pod názvom"Hravenisko".
Čakalo nás množstvo hier, hračiek a zábavy. Mohli sme sa sa zahrať so spoločenskými hrami, stavebnicami, tvorivými hračkami, stavebnicami, hlavolamami, vedeckými a logickými hračkami. Na spestrenie boli pripravené tvorivé dielne, maľovanie na tvár, rozne výstavy a ukážky, vystúpenie Uja Ľuba, divadielka a ďaľšie...

     

 

 

Krásny, farebný a veselý deň prežili žiaci turistického krúžku v sobotu 12.10.2013.Tentokrát sa vydali po turistickej značke od Vodojemu cez Košickú Novú Ves na kopec Heringeš, odkiaľ mali pekný výhľad na mesto.

                

 

 

Členovia turistického krúžku sa vybrali v sobotu na  jeden z prvých jesenných výletov. Vláčikom sa vydali do Kysaku a odtiaľ pešo vyšľapali na Jánošíkovu baštu.Potešili sa výhľadom do širokého okolia, pochutili na dobrotách od mamky, zahrali sa a tak prežili peknú slnečnú sobotu...

            

Fotogaléria

Kontakt

  • Základná škola, Krosnianska 4, Košice
    Krosnianska č. 925/4, 040 22 Košice
  • -

Mapa