Aktivity záujmových útvarov v školskom roku 2012/2013

Zádielska tiesňava

Jeden z ďalších výletov turistického krúžku bol na Turniansky hrad a odtiaľ po hrebeni do Zádielskej tiesňavy. Deti podali úžasné výkony, hlavne prváčka Zuzanka, ktorá po skalách skákala ako kamzík :). Týmto výletom svoju ktúžkovú činnosť ukončil aj krúžok PEGAS... Kubko Ivanecký nás na hradbách Turnianskeho hradu potešil svojou hrou na flautu... Darmo je "Kto umí, ten umí" :-)

Múzeum letectva

Turistický krúžok navstívil túto sobotu /18.5.2013/  Múzeum letectva. Zaujímavým a vtipným  výkladom nás oboznámil Matej Joob s novinkami a vzácnymi exponátmi leteckej techniky,lietadiel,modelov ,ale aj ukážkami starých veteránov, pri ktorých sa  nám vykúzlil úsmev na tvári.Po prehliadke sa ziaci ešte  vyšantiťili na novootvorenom detskom ihrisku v mestskom parku.

Cyklovýlet

Krásne slnečné ráno sľubovalo všetkým,ktorí prišli na plánovaný cyklovýlet jeden z ďaľších skvelých výletov.Počasie prialo a tak sa malí turisti vydali po trase: Zelený dvor-Hrašovík-Rozhanovce-Košické Olšany-Krásna N/H-Jazero...Deň plný slnka,našľapaných kilometrov-zábavy -ochutnávok v cukrárni bude iste patriť k tým najkrajším...  :)

Turistický krúžok sa tentoraz vybral na túru do okolia nášho mesta smerom na Jahodnú.Pri chate Diana si postavili aj Iglu,zahrali sa a potom popoludní sa unavení vracali domov.Počasie im však prialo..

Uplynulý víkend strávili žiaci turistického krúžku návštevou bowlingu...

Z Čermeľa na Alpinku

Členovia turistického krúžku aj uplynulý víkend prispeli k zlepšeniu svojho zdravia. Absolvovali turistickú vychádzku v zasneženej prírode.Trasa viedla z Čermeľa na Alpinku a odtiaľ lesom na Bankov.Stihli sa aj vyšantiť na kĺzakoch či boboch.

My , muzikanti : Spievajte s nami

Išlo o 1. ročník nesúťažnej speváckej prehliadky, kde sme sa predstavili dvomi rusínskymi folklórnymi piesňami s doprovodom akordeónu. Slovami porotcu "... najlepšie sme počuli na začiatku a na konci prehliadky...." Na začiatku sme spievali my ,trojhlasne, kvarteto z našej základnej školy. Dievčatá spevom i hrou na akordeóne dopĺňala p. uč. Szathmáryová.  obdržali sme diplom, ktorý už skrášľuje inreriér našej základnej školy.

Alpinka-Kavečany

Opäť jeden z krásnych vydarených výletov detí z  turistického krúžku

Turistický krúžok

Členovia turistického krúžku pod vedením M.Juraševskej sa zúčastnili celodenného výletu na Ružín a odtiaľ vystúpili do výšky 800m nm na Sivecké skaly.Cesta vlakom,stúpanie po strmých lesných chodníkoch a konečný adrenalínový výstup na Sivecké skaly potom odmenil všetkých výhľadom na Čiernu horu, Folkmár, Volovské vrchy a v diaľke aj na Vysoké Tatry.