2022/2023


Vianočné trhy

K Vianociam patria aj vianočné trhy a tohto roku sa nám podarilo užiť si atmosféru vianočných trhov v školskom klube detí naplno. V každom oddelení si deti so svojou pani vychovávateľkou vyrobili výrobky, pri výrobe ktorých si zdokonaľovali svoje zručnosti pomocou rôznych techník. Deti si zažili dlhú cestu od začatia výroby, až po jej predaj. Naučili sa ohodnotiť svoju prácu, tiež použili rôzne stratégie predaja, aby dosiahli úspech. Podporiť predaj okrem detí z ŠKD prišli aj pani učiteľky, pani zástupkyňa, pani riaditeľka, hospodárska a aj naše pani upratovačky, za čo im chceme poďakovať.  

Peniaze, ktoré si deti zarobili, ich pani vychovávateľky použili na nákup hier a pomôcok do oddelení ŠKD.

Pozrite si fotoalbum...

Miriam Lovičová, vychov. ŠKD

 

 


Zimné radovánky v ŠKD

Dočkali sme sa. V decembri nasnežilo a náš školský dvor sa zrazu premenil na Snehové kráľovstvo. Deti sa s neskutočnou radosťou pustili do stavania snehuliakov, užili sme si sánkovačku aj guľovačku. O zábavu nebola núdza.

Pozrite si fotoalbum...

Mgr. Jana Hodorovská, ved. vychov. ŠKD

 

 


Advent v ŠKD

Slovo advent pochádza z latinského „adventus“ a znamená zjavenie alebo príchod.

S deťmi sme v školskom klube detí tradične a v očakávaní Vianoc  prežívali obdobie adventu. Vyrábali sme si adventný kalendár s hádankami, dobrými skutkami, úlohami ... Čítali sme si adventné príbehy, dozvedeli sme sa, čo symbolizujú jednotlivé sviece. Zároveň sme vyrábali výrobky na vianočný jarmok, ozdôbky na vianočný stromček – akcia Furčianske Vianoce. 

Toto čarovné obdobie sme si ako vždy vychutnali naplno.

Pozrite si fotoalbum...

Mgr. Jana Hodorovská, ved. vychov. ŠKD


Katarínska zábava

Neďaleko od Trenčína, býva krásna Katarína...

V školskom klube sme si urobili popoludnie s ľudovými pesničkami, tanečnými hrami a súťažiami. S deťmi sme „oprášili“ tradície našich starých mám. Porozprávali sme sa o zvykoch, ktoré sprevádzali našich predkov v deň, keď oslavovali Kataríny.

Katarínska zábava bola posledná pred adventom.

Pozrite si fotoalbum...

Mgr. Jana Hodorovská, ved. vychov. ŠKD


Jesenné tvorenie

Okrem tvorenia v interiéri nás teplá jeseň zlákala aj na tvorenie vonku. Deti využili svoju predstavivosť, tvorivosť a zručnosť pri premene prírodnín na krásne, nápadité jesenné dekorácie a obrázky na našom školskom dvore.

Pozrite si fotoalbum...

Miriam Lovičová, vychov. ŠKD

 

 

 


Deň jablka

Deň jablka si každý rok pripomíname 21. októbra. Na svete existuje viac ako 7 500 rôznych odrôd tohto ovocia. Lekári i odborníci na zdravú výživu zdôrazňujú, že jablko prospieva nášmu zdraviu. Povzbudzuje nervový systém, minerálmi a vitamínmi posilňuje organizmus. A práve z týchto dôvodov by sme mali zjesť aspoň jedno jablko denne.

Deti priniesli v tento deň jabĺčko, zorganizovali sme v ŠKD tradičnú výstavku a hodnotili vzhľad, tvar a aj vôňu. V nasledujúcich dňoch sme jabĺčka aj chutnali. Tvorili sme a pokusom skúmali, či jablká plávajú.

Pozrite si fotoalbum...

Mgr. Jana Hodorovská, ved. vychov. ŠKD


Minimaratón

Každý rok v októbri sa tradične v našom meste koná Medzinárodný maratón mieru. Aj my v našom školskom klube detí sme jeho súčasťou. Tohto roku si na multifunkčnom ihrisku zabehalo 69 detí. Deti súťažili v rámci svojej triedy a tí, čo uspeli, sa zúčastnili aj ročníkového kola. Všetci podali perfektný výkon a ukázali, že beh je ich prirodzenou súčasťou a zároveň veľkou zábavou. Tohto roku si zabehali aj vychovávateľky - rebelky, ktoré sa na preteky obliekli síce veľmi kreatívne, no ukázali aj nešportové správanie, ktoré deti veľmi pobavilo, ale aj poučilo. Nakoniec sa k nim pridali všetky deti a zabehali si všetci spolu.

Pozrite si fotoalbum...

Miriam Lovičová, vychov. ŠKD


Svetový deň mlieka

V septembri sme si v školskom klube detí pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy. Mlieko obsahuje mnohé významné látky, hlavne bielkoviny, tuky, cukry, vitamíny a minerálne látky. Mlieko a mliečne produkty sú najlepším prírodným zdrojom vápnika, ktorý má význam pre zdravý rast kostry a zubov. Deti  sa v oddeleniach učili kresliť kravičku, dozvedeli sa rôzne zaujímavosti zo života zvieratiek, ktorých mlieko konzumujeme. Vyrobili si krásne papierové kravičky a ochutnali rôzne mliečne dobroty.

Mgr. Jana Hodorovská, ved. vychov. ŠKD

Pozrite si fotoalbum...


Deň srdca

Tak ako každý rok, aj tento rok sme si v našom školskom klube pripomenuli Medzinárodný deň srdca. Spolu s deťmi sme stvárnili srdce v rôznych podobách. Rozprávali sme sa o jeho dôležitom význame pre naše telo, ale aj o srdci ako symbole lásky. Deti sa nielen niečo nové naučili, ale zapojili i svoju kreativitu a šikovnosť pri lepení, vystrihovaní či spájaní. 

Bc. Mária Brinzíková, vychov. ŠKD

Pozrite si fotoalbum...


 

 

Fotogaléria

Kontakt

  • Základná škola, Krosnianska 4, Košice
    Krosnianska č. 925/4, 040 22 Košice
  • -

Mapa