AKTIVITY 2019/2020


Katarínska zábava

Kataríny, Katreny,

aby sa vám hrnky, misky nebili

a kury dobre niesli!

Takto vinšovníci v deň sv. Kataríny želali gazdinám, keď vstupovali do ich domu. Vychovávateľky ŠKD sa rozhodli, že formou Katarínskej zábavy spojenej s ľudovým tancom, spevom a súťažnými aktivitami priblížia deťom život našich dedov a pradedov. Deti sa veľa dozvedeli o tradíciách a zvykoch, ktoré naši predkovia v tento deň dodržiavali. Pre mnohé deti to bola ich prvá Katarínska zábava  a hlavne výnimočný zážitok.

Pozrite si fotoalbum...

 


Šarkaniáda

Táto jeseň bolo naozaj krásna. A preto deti z ŠKD trávili vonku veľa času, kde si užívali príjemné jesenné slniečko. K jeseni patrí i púšťanie šarkanov. Vychovávateľka Evka B. zorganizovala vo svojom oddelení tvorivú dielňu. Pod jej vedením sa  podarilo deťom vytvoriť krásne, farebné šarkany. S veľkou radosťou si ich deti púšťali na našom školskom dvore.

Pozrite si fotoalbum...

 


Deň jablka

Už tradične sme sa popoludní v oddeleniach ŠKD venovali téme Jablko. Deti spoločne s vychovávateľkami viedli rozhovory o tomto zdravom a chutnom ovocí. Nechýbali ani zábavné aktivity. Kto mal chuť, mohol sa občerstviť jablkovým džúsom, alebo relaxovať pri  vyfarbovaní jabĺčok. A nechýbala ani súťaž pod názvom Najkrajšie jablko. Každé chutilo inak, výnimočne. Tešíme sa z dobrej tohtoročnej úrody.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Minimaratón

Prvú októbrovú nedeľu žije naše mesto podujatím, ktoré je známe v celej Európe, ba aj vo svete. Najstarší maratón sa beží práve v Košiciach. Vychovávateľky Mirka a Janka pre deti pripravili minimaratón v ŠKD. Dve slnečné popoludnia sa deti postavili na štart a zasúťažili si v behu. Tí najrýchlejší získali krásne ceny a diplomy. Náš minimaratón sa niesol v duchu športového hesla: "Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa."

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Slovensko naše


V našej škole sme vytvorili výstavku prác na tému SLOVENSKO NAŠE - naše tradície. Výstavku pripravili vychovávateľky zo školského klubu detí spolu so žiakmi, ktoré milujú tvoriť. Práca a tvorba našich starých rodičov je pre nich zaujímavá a inšpirujúca. Spoločne  sme si zaspomínali na naše babičky, prababičky, dedkov a pradedkov, ako žili a pracovali v minulosti. Pretože:  Musíš najprv poznať svoju minulosť, aby si mohol tvoriť kvalitnú budúcnosť.

Pozrite si fotoalbum...


 

Fotogaléria

Kontakt

  • Základná škola, Krosnianska 4, Košice
    Krosnianska č. 925/4, 040 22 Košice
  • +421 55 671 57 19 (spojovateľka)
    +421 903 716 719 (riaditeľka školy)
    +421 950 293 215 (školská psychologicka) - kontaktovať je možné po 13.00 h

Mapa