Školský rok 2020/2021

Tešíme sa na Vianoce

Martinovi sa tento rok nechcelo,tak sme si ho privolali - ako inak - umelo. Že sa nám to vydarilo, je to fakt, kto s tým nesúhlasí, nech nechá tak. Na Vianoce sa tešíme, náramky priateľstva robíme. Vianočné pohľadnice zdobíme, isto nimi radosť spravíme. Všetkých Vás ľúbime, nový rok lepšie začnime.

Deti z 2. B,  3. A a 4. A triedy.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Jesenná nálada v 3. A a 4. A

Nech sa deje, čo sa deje, jeseň svojou krásou vždy zaveje. Slnko, hmla, dážď a vietor nám však chuť do práce nezmietol. Robíme, tvoríme, chápeme i vonku občas mrzneme. Jeseň je veľmi bohatá, jeseň je ako zo zlata, napísal už raz ktosi, po lúke už nebeháme bosí. K žltej a zelenej kus červenej chýba. Nuž rozhodol sa strom, že nenechá nás v tom – by sme strádali a ako Adamovi s Evou nám jablko dali. Vďaka za ten sladký plod, veru padol nám vhod.

Mgr. Kristína Liščinská, Mgr. Jana Hodorovská

 

Pozrite si fotoalbum...


Tvorivá jeseň v 8. oddelení

Jeseň patrí medzi najfarebnejšie obdobie roka. Vychutnávame si krásu jesennej prírody, jej farby, chuť ovocia a zeleniny i aktivity spojené s ňou. Pestrofarebná jeseň dáva veľa možností a išpirácie k vytvoreniu pekných prác, ktorými sa chcú pochváliť aj deti z 8. oddelenia.

Alica Királyová, vychovávateľka ŠKD, VIII. odd.

Pozrite si fotoalbum...


Október v 1. oddelení


Jeseň, pani bohatá... Aj nás pani Jeseň podnietila k bohatej tvorbe. Začali sme výrobou pohľadníc pre našich starkých. Nasledoval týždeň plný jabĺčok. Súťaž o najkrajšie nakreslené jabĺčko a rozhovory o zdravej výžive.
Mali sme besedu na tému Halloween a Sviatok všetkých svätých. Skladaním papiera technikou origami sme vyrábali čarodejnice a 3D pavúka v pavučine.
Použitím prírodnín sme vytvárali z listov javora ružičku, ktoré sme spojili do jednej krásnej kytice. Takouto kyticou môžeme potešiť našich najbližších a nemusíme tak zaťažovať životné prostredie.

Miriam Lovičová, vychovávateľka ŠKD, I. odd.

Pozrite si fotoalbum...


Úcta k starším

Mesiac úcty k starším sme si pripomenuli aj v I.C. Rozprávali sme sa o tom, ako deti pomáhajú svojim starým rodičom. Na znak úcty a vďaky sme pre nich vytvorili farebné krabičky s prekvapením, ktoré ich určite potešia.

Henrieta Režuchová, vychovávateľka ŠKD, III. odd.

 


Darček pre starých rodičov

Deti v VI. oddelení tradične pripravili svojim starým rodičom  prekvapenie. Malý ale milý darček - fotorámik. Mesiac október je mesiacom úcty k starším. ĎAKUJEME za vašu starostlivosť, lásku, múdrosti a skúsenosti. Babkám a dedkom náš darček iste vyčarí úsmev na tvári.

Mgr. Jana Hodorovská, vychovávateľka ŠKD, VI. oddelenie

Pozrite si fotoalbum...

 


Deň zdravej výživy

V piatok 16.10.  2020 sme si v rámci  Dňa zdravej výživy popoludní prečítali zaujímavosti o mrkve. Dozvedeli sme sa, aká je pre nás táto zelenina zdravá, ktorá sa v našich končinách pestuje už 400 rokov. Z farebných papierov si  deti vyrobili veselé mrkvičky a domov si odniesli aj zdravé recepty na mrkvový šalát a koláčik. 

Mgr. Jana Hodorovská, vychovávateľka ŠKD, VI. oddelenie

Pozrite si fotoalbum...

 


 

Deň mlieka

Deň mlieka sme si pripomenuli aj v II. oddelení s deťmi z I.B triedy. Rozprávali sme sa o tom, odkiaľ sa k nám mlieko dostáva, aké dobroty sa z mlieka vyrábajú a prečo by sme mali piť mlieko. Deti si vyrobili aj zápisník Moja kravička, kde si kreslili mliečne výrobky, ktoré poznajú a majú ich rady. V triede sme si spoločne urobili výstavku ich zápisníkov.

Eva Boslaiová, vychovávateľka ŠKD, II. odd.

 

 


Jesenné popoludnie

Príjemnú jesennú atmosféru sme si vytvorili v I. oddelení prostredníctvom tvorivých aktivít. Z rolky toaletného papiera sme vyrobili krásne líšky. Odreagovali sme sa pri modelovaní ježka z plastelíny. Na kartón sme si lepením vytvorili jesenné lesné zátišie a prváci si pecvičili správny úchop farbičky pri kreslení kvapiek dažďa. Aktivitami nás sprevádzala pesnička: "Gaštan spadol".

Miriam Lovičová, vychovávateľka ŠKD, I. odd.

 

                                 Pozrite si fotoalbum...


 

Fotogaléria

Kontakt

  • Základná škola, Krosnianska 4, Košice
    Krosnianska č. 925/4, 040 22 Košice
  • +421 55 671 57 19 (spojovateľka, hospodárka školy)

Mapa