AKTIVITY 2019/2020

Velentín v 4. oddelení

14. februára si pripomíname sviatok svätého Valentína. Tento sviatok si pripomenuli aj deti zo 4. oddelenia v ŠKD výrobou srdiečok, ktoré sú v objatí, 3D pohľadníc a písaním školskej valentínskej pošty. Celý týždeň sa niesol v duchu lásky, priateľstva, pekných slov a prianí.

Pozrite si fotoalbum...

 


Príprava na vystúpenie

Deti v oddelení pani vychovávateľky H. Režuchovej chystajú pre rodičov besiedku. Chcú ich prekvapiť pesničkami, básničkami ... Ale viac už nebudeme prezrádzať. Nechajte sa, milé mamky a ockovia, prekvapiť :-) 

Pozrite si fotoalbum...


Valentínske pozdravy a darčeky

Na sviatok svätého Valentína pripravujú deti v ŠKD svojim  rodičom, spolužiakom ... a všetkým, ktorým chcú prejaviť svoju vďaku a lásku krásne pozdravy a malé, ale milé darčeky a prekvapenia.

Pozrite si fotoalbum...

 

 

 


Zimné radovánky

Pani Zima zavítala aj na náš školský dvor. Síce nás zatiaľ potešila len  skromnou nádielkou, ale deti  sa jej veľmi potešili. Vytiahli klzáky, stavali snehuliačikov, robili anjelov ... Červené líčka a dobrá nálada patria k zimným radovánkam.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Vianočné trhy

Deti v oddeleniach ŠKD využili predvianočné obdobie na vyrábanie rôznych originálnych darčekov, pohľadníc a dekorácií.  Už tradične ponúkali svoje výrobky na vianočných trhoch, ktoré po krásnom  tanečnom aj speváckom vystúpení zvončekom otvorila pani naša riaditeľka.

A nakupovanie sa mohlo začať. Čarovnú atmosféru prichádzajúcich  Vianoc doplnila dobrá nálada, koledy a radosť z nakúpených výrobkov. 

Pozrite si fotoalbum...


December v 4. oddelení

Deti zo 4. oddelenia si pre Mikuláša pripravili krabičky, do ktorých dostali od Mikuláša dobroty.
Predvianočnú atmosféru sme si spríjemnili vianočnými tvorivými dielňami, kde sme spolu s rodičmi vyrobili veľa krásnych ozdôb a dekorácií.
Vianoce nie sú len o darčekoch, ale aj o rodine a pomoci tým, čo to potrebujú. Rozhodli sme sa, že svojimi vlastnoručne vyrobenými pohľadnicami a milým slovom potešíme starkých a starké z domova dôchodcov, ktorí už nikoho nemajú a nemôžu tak tráviť čas so svojou rodinou.

Pozrite si fotoalbum...


Katarínska zábava

Kataríny, Katreny,

aby sa vám hrnky, misky nebili

a kury dobre niesli!

Takto vinšovníci v deň sv. Kataríny želali gazdinám, keď vstupovali do ich domu. Vychovávateľky ŠKD sa rozhodli, že formou Katarínskej zábavy spojenej s ľudovým tancom, spevom a súťažnými aktivitami priblížia deťom život našich dedov a pradedov. Deti sa veľa dozvedeli o tradíciách a zvykoch, ktoré naši predkovia v tento deň dodržiavali. Pre mnohé deti to bola ich prvá Katarínska zábava  a hlavne výnimočný zážitok.

Pozrite si fotoalbum...

 


Šarkaniáda

Táto jeseň bolo naozaj krásna. A preto deti z ŠKD trávili vonku veľa času, kde si užívali príjemné jesenné slniečko. K jeseni patrí i púšťanie šarkanov. Vychovávateľka Evka B. zorganizovala vo svojom oddelení tvorivú dielňu. Pod jej vedením sa  podarilo deťom vytvoriť krásne, farebné šarkany. S veľkou radosťou si ich deti púšťali na našom školskom dvore.

Pozrite si fotoalbum...

 


Jeseň v 4. oddelení

Jeseň pani bohatá, aj u nás, v ŠKD, nám nadelila bohatú a pestrú paletu deťmi vytvorených prác.
Deti si z moduritu a pomocou listov vytvorili jesenný strom, z kúskov odpadového papiera koláž. Tak, ako ony vidia jeseň svojimi očami.
Hovorí sa, že jeseň je starobou života, a tak sme spoločne zhotovili aj záložky do knihy pre dedkov a babičky.
No a k jeseni patrí aj zber úrody, konkrétne jabĺk. V školskom klube bolo veselo a chutne. Deti ochutnávali, kreslili a hodnotili najkrajšie, najchutnejšie bio jabĺčko.
Strašidelný deň v ŠKD bol super! Zabávali sme sa, šantili, tancovali,  hrali sa. Kreativita nás neopúšťala ani pri tvorbe netopierov.

Pozrite si fotoalbum...


Deň jablka

Už tradične sme sa popoludní v oddeleniach ŠKD venovali téme Jablko. Deti spoločne s vychovávateľkami viedli rozhovory o tomto zdravom a chutnom ovocí. Nechýbali ani zábavné aktivity. Kto mal chuť, mohol sa občerstviť jablkovým džúsom, alebo relaxovať pri  vyfarbovaní jabĺčok. A nechýbala ani súťaž pod názvom Najkrajšie jablko. Každé chutilo inak, výnimočne. Tešíme sa z dobrej tohtoročnej úrody.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Minimaratón

Prvú októbrovú nedeľu žije naše mesto podujatím, ktoré je známe v celej Európe, ba aj vo svete. Najstarší maratón sa beží práve v Košiciach. Vychovávateľky Mirka a Janka pre deti pripravili minimaratón v ŠKD. Dve slnečné popoludnia sa deti postavili na štart a zasúťažili si v behu. Tí najrýchlejší získali krásne ceny a diplomy. Náš minimaratón sa niesol v duchu športového hesla: "Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa."

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Slovensko naše


V našej škole sme vytvorili výstavku prác na tému SLOVENSKO NAŠE - naše tradície. Výstavku pripravili vychovávateľky zo školského klubu detí spolu so žiakmi, ktoré milujú tvoriť. Práca a tvorba našich starých rodičov je pre nich zaujímavá a inšpirujúca. Spoločne  sme si zaspomínali na naše babičky, prababičky, dedkov a pradedkov, ako žili a pracovali v minulosti. Pretože:  Musíš najprv poznať svoju minulosť, aby si mohol tvoriť kvalitnú budúcnosť.

Pozrite si fotoalbum...


 

Fotogaléria

Kontakt

  • Základná škola, Krosnianska 4, Košice
    Krosnianska č. 925/4, 040 22 Košice
  • -

Mapa