AKTIVITY 2017/2018


Bubliny

Piatkové popoludnie 22. júna 2018 patrilo tradičnej súťaži v ťahaní bublín. Víťazmi tejto obľúbenej súťaže v našom ŠKD sa stali všetci, ktorí dokázali vykúzliť tú najdlhšiu bublinu.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


 

Športovo-zábavné popoludnie

Pre žiakov ŠKD, ktorí radi športujú, súťažia a zabávajú sa, pripravili ich vychovávateľky dňa 21. júna 2018 zábavné popoludnie na školskom dvore. Deti skúšali svoju obratnosť, rýchlosť, orientáciu v priestore, presnosť i zmysel pre súťaživosť. Za splnenie úloh na 8 stanovištiach získali pečiatky.Tí najlepší boli odmenení diplomami a vecnými cenami.

Pozrite si fotoalbum...

 


 

Sokoliar

Jedno z ďalších príjemných popoludní prežili žiaci ŠKD v pondelok 18. júna 2018. Na návštevu so svojimi krásavcami zavítal sokoliar p. Kukurugya, ktorý veľmi rád prichádza medzi nás. Deti s úžasom pozorovali krásu, rýchlosť a majestátnosť dravcov, ktorú obdivovali už naši predkovia. My ďakujeme za toto predstavenie a tešíme sa na ďalšie stretnutie možno o rok.

Pozrite si fotoalbum...

 

 

 


 

Deň otcov 

Deti zo VII. oddelenia venovali jedno popoludnie v ŠKD príprave ku Dňu otcov. Šikovné rúčky našich tretiakov dokázali poskladať motýliky a  napísať pekné vyznania  a slová vďaky pre svojich otcov, ockov, oteckov, či tatkov...
Veríme, že sa iste potešili :-).

 

Pozrite si fotoalbum...


Letné všeličo v VII. oddelení

Deti zo VII. oddelenia  si  letné popoludnia spríjemnili zdravým a chutným olovrantom. Obrázky z ovocia a zeleninky sa nám naozaj vydarili :-).

Stihli sme si vyrobiť aj  krásne prívesky a obrázky z farebných pieskov. 

 

 

Pozrite si fotoalbum...

 


Anička

Krásny slnečný deň si deti  z 2. oddelenia ŠKD pod vedením p. vych. Mgr. M. Juraševskej užili v detskom areáli Anička. K dispozícii mali celý detský areál  vybavený všetkým tým, čo deti najviac zabáva :)

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Futbalový turnaj v ŠKD

Pre našich malých nadšencov futbalu pripravil ŠKD pod vedením pani vychovávateľky H. Režuchovej futbalový turnaj, kde si mohli žiaci jednotlivých ročníkov zahrať medzi sebou. Nadšenie, potlesk a povzbudzovanie divákov bolo pre nich veľkou odmenou. Víťazi získali diplomy a malé vecné ceny.

Pozrite si fotoalbum...


 

ŠKD spieva

Dňa 22.5.2018 sa uskutočnila súťaž pod názvom "ŠKD spieva." Všetci tí, ktorí si radi zaspievajú, sa mohli prihlásiť do tejto, už tradičnej súťaže. Príjemným spestrením tohto popoludnia bolo aj vystúpenie talentovaného Martinka Bereša, ktorý nám zahral na akordeón.

Pozrite si fotoalbum...

 


Netradičná módna show

V pondelok 23. apríla 2018 sa uskutočnila netradičná módna show. Naše dievčatá a chlapci zo ŠKD, mohli ukázať, ako sa dokážu premeniť na skvelé detské modelky a modelov, ale aj predstaviť svoju fantáziu. Z rôznych materiálov si vytvorili vtipné oblečenie i doplnky, ktoré prezentovali na tejto prehliadke. Diváci ich odmenili veľkým potleskom. Na spestrenie prehliadky vystúpili aj dievčatá zo záujmového útvaru Zumba mix.

Pozrite si fotoalbum...

 


Hýbeme sa každý deň

Je niekto, kto miluje pohyb vonku viac ako moji prváci?  Po celodennom pobyte v škole sa vždy rady vyšantia aj vonku. To, že vedia krásne tvoriť, vieme všetci. No pohyb je stále pre nich naj... aktivita.

Pozrite si fotoalbum...

 

 

 

 

 


Milujeme Slovensko

Žiaci navštevujúci I.odd ŠKD pod vedením p. vych. V. Vančovej vytvorili krásny a výstižný projekt o našom Slovensku. Počas niekoľkých týždňov žiaci I.- IV. ročníka tohto oddelenia sa podieľali, každý svojím dielom, na tomto jedinečnom originálnom projekte. Každý žiak mohol prispieť básničkou, kresbou, kolážou, logom či peknou myšlienkou, aby neskôr z toho vzišla táto krásna 13 - stránková projektová práca. Oboznamuje nás s našou ľudovou architektúrou, tradičnou slovenskou kuchyňou, symbolmi Slovanov, Spišským hradom i kultúrnym bohatstvom krajiny pod Kriváňom. Veríme, že tento obsahovo i výtvarne spracovaný projekt Vás rovnako očarí. 

Pozrite si fotoalbum...


Jar v VII. oddelení

Deti zo 7. oddelenia privítali vo svojej triede prváčikov, ktorých naučili vyrábať zajačikov a kohútikov z plastových lyžičiek. Pred Veľkou nocou sme  si zasiali jačmeň a žeruchu a denne sme sa  starali o naše rastlinky. Kvetináče si deti vyrobili  z plastových fliaš a vyzdobili akrylovými farbami a mašličkou z papiera. Dievčatá z nášho oddelenia sa veľmi potešili novým čelenkám, ktoré si naaranžovali a s pomocou pani vychovávateľky vlastnoručne vyrobili.

Pozrite si fotoalbum...


Jar v I. oddelení

Deti z I. oddelenia s pani vychovávateľkou Vierkou Vančovou vyrábali originálne jarné obrázky  a  spoločne vyzdobili chodby našej školy. Veď jar je už tu a  my  sa  z nej všetci tešíme!

 

Pozrite si fotoalbum...


Našim mamkám k MDŽ

Deti zo VII. oddelenia vyrábali krásne ružičky pre svoje mamky k MDŽ. Síce nevoňali, no boli vyrábané s veľkou láskou a trpezlivosťou. Tak, ako si to naše mamky zaslúžia.

 

Pozrite si fotoalbum...

 


Fašiangové popoludnie v IV. oddelení

  

   Pozrite si fotoalbum...

 

 


Fašiangové popoludnie v V., VI. a VII. oddelení

   

   Pozrite si fotoalbum...

 

 

 


Fašiangové popoludnie v II. a III. oddelení

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Fašiangové popoludnie v I. oddelení

 

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Zimné variácie

Deti v školskom klube sa veľmi tešia  zo zimnej nálady, ktorú si denne  užívame  na  školskom dvore. Nechali sa  inšpirovať a vytvorili nádherné zimné obrázky, z ktorých pani vychovávateľka  Vierka  Vančová  pripravila  krásnu výstavku. 

Pozrite si fotoalbum...

 

 

 


Zimné radovánky na snehu

 

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Z výtvarných prác šikovných prvákov z II. oddelenia

 

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Vianočný jarmok

Tradícia Vianočného jarmoku, ktorý organizuje ŠKD má na našej škole už niekoľkoročnú tradíciu. Žiaci a naše šikovné vychovávateľky tu  predvádzajú svoju zručnosť, fantáziu a množstvo skvelých nápadov. O krásny úvod sa postarali talentovaní žiaci: Šarlotka Šustová, Natálka Borovská a Janík Štiavnický. Po kultúrnom programe Vianočný jarmok otvorila pani riaditeľka Ing.Danka Daneshjoová.

Pozrite si fotoalbum...
 


Stavanie snehuliakov

Zima nám nadelila čerstvý sneh. Žiaci 8. oddelenia to využili a postavili nádherných snehuliakov.

Pozrite si fotoalbum...

 

 

 


Katarínska zábava 

VI. a VIII. oddelenie ŠKD usporiadali  Katarínsku zábavu, na ktorej nechýbali  tance, súťaže a zábava. Zábavu zorganizovali vychovávateľky A. Kiralyová a H. Režuchová.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Prípravy na vianočný jarmok

Naši malí šikovní prváci začali s prípravou vianočných dekorácií pod vedením p. vychovávateľky  E. Boslaiovej i M. Juraševskej. Počas záujmovej činnosti v ŠKD v tomto predvianočnom čase šikovné rúčky začali vyrábať pekné výrobky, ktoré ponúknu na predaj na Vianočnom jarmoku od 12.12.-14.12.2017.

Pozrite si fotoalbum...

 


Jeseň v II. oddelení

Jednou z obľúbených aktivít ŠKD je tvorivá činnosť, kde môžu žiaci predviesť svoju zručnosť, nápaditosť a radosť z tvorby. Naši prváci II. odd. ŠKD pod vedením p.vychovávateľky Mgr. M. Juraševskej vytvorili v jesennom období množstvo pekných výtvarných prác.Tu je ukážka niektorých z nich....

 

 

Pozrite si fotoalbum...

 


Jesenné aktivity v V. oddelení

Jeseň - najfarebnejšie obdobie roka. Nádhernými výtvarnými prácami s jesennou tématikou si vyzdobili triedu deti z V. oddelenia pod vedením vychovávateľky Alžbety Margovej.

Pozrite si fotoalbum...

 


 

Jesenné aktivity v VIII. oddelení

Deti z VIII. oddelenia túto jeseň maškrtili... Pripravili si výbornú tortičku, no nezabudli ani na zdravé nátierky. Deň s jabĺčkom oslávili nielen jeho ochutnávkou, ale nakreslili i pekné obrázky.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


 

Jabĺčkové popoludnie

V VII. oddelení zažili deti veselé jabĺčkové popoludnie. Zabavili sa nielen pri vedomostnom kvíze, ale aj pri príbehu o slávnom Isaacovi Newtonovi. Súťaž o naj... jabĺčko mala svojho víťaza. No všetci sme si pochutnali na sladkých, červených, voňavých, ale hlavne zdravých jabĺčkach.

Pozrite si fotoalbum...


Svetový deň mlieka

V školskom klube detí sme si 10. októbra 2017 pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Po chutnom a zdravom obede v našej školskej jedálni sme v oddeleniach vyrábali plagáty, ktoré upozorňujú na dôležitosť pitia mlieka, tvorili pekné rýmovačky, kreslili a rozprávali sa o tejto téme. Nechýbala tradičná súťaž v pití mlieka, kvíz a ochutnávka nátierok z tvarohu, smotany a syrov. Mlieko je zdravé, deti sú po ňom hravé!

Pozrite si fotoalbum...

 


Minimaratón ŠKD

Žiaci navštevujúci ŠKD si prišli zabehať na tradičný "Minimaratón ŠKD". Najvernejší tejto športovej aktivite si tak mohli zasúťažiť v jednotlivých kategóriách, aby tak pozdravili blížiaci sa košický MMM. Radosť a súťaživosť bola veľká a tak tí najrýchlejší získali aj diplomy a vecné ceny...

Pozrite si fotoalbum...

 


Kreslenie na asfalt

Jeden z posledných letných dní využili deti v ŠKD na súťaž v kresbe na asfalt. Všetky svoje predstavy preniesli kriedami na chodník pred budovou našej školy. Tie najkrajšie práce boli odmenené diplomami.

Pozrite si fotoalbum...

 


Futbalový turnaj

ŠKD pripravil pre žiakov 1.- 4. ročníka futbalový turnaj v rámci Európskeho týždňa športu. Zápasy medzi jednotlivými ročníkmi prišiel rozhodovať p. Renčo. Víťazné družstvá získali pekné diplomy. Pekné počasie, chuť vyhrať a dobrá nálada prispeli k príjemnému športovému popoludniu.

Pozrite si fotoalbum...

 


Šantenie na ihrisku

Deti z II. oddelenia spolu so svojou vychovávateľkou Martou Juraševskou využívajú pekné slnečné popoludnia na vychádzky, hry na športoviskách, ale aj na spoznávanie okolia našej školy. Na detskom ihrisku sa môžu vyšantiť a spolu pobaviť.

Pozrite si fotoalbum...

 

 

 

 

 


 

Fotogaléria

Kontakt

  • Základná škola, Krosnianska 4, Košice
    Krosnianska č. 925/4, 040 22 Košice
  • -

Mapa