2015/2016

Exkurzia v Úľuv-e

Exkurzia v Úľuv-e

Dňa 8. júna 2016 sa deti z oboch keramických krúžkov zúčastnili exkurzie po dielňach v Ústredí ľudovej umeleckej výroby v Košiciach. V tento pekný slnečný deň sa na jednu hodinu ocitli priamo v minulosti, kedy sa riady vyrábali na hrnčiarskom kruhu, látky sa tkali na krosnách, drôtovali sa hrnce, vyrezávali hračky z dreva alebo sa vyšívali tradičné vzory na oblečenie ľudí podľa regiónov Slovenska. Po komentovanom výklade sa deti v každej dielni odfotografovali. Bolo to naozaj milé a poučné dopoludnie.

Pozrite si fotoalbum...

Jánošíkova bašta

Poslednú turistickú túru v tomto šk.roku na Jánošíkovu baštu s nezabudnuteľnými výhľadmi na okolité dedinky absolvovali žiaci turistického krúžku v sobotu 4. júna 2016. Po športovom výkone ich potom čakala ešte opekačka, hry v prírode a pohostinnosť rodiny nášho žiaka Miška v Obišovciach. Unavení a natešení z krásne prežitej soboty sa potom večer vrátili vlakom domov.

Pozrite si fotoalbum...

Deň matiek s krúžkom Zumba mix

Deň matiek s krúžkom Zumba mix

Deti zo záujmového útvaru Zumba mix pripravili pre svoje mamky tanečné popoludnie. Do tanca sa pridali pridali nielen mamičky, ale aj ďalší členovia rodín a v rytme zumby si spoločne zatancovali. Nechýbal tanec vďaky - mamka a dcéra.

Pozrite si fotoalbum...

Turistický krúžok - Lačnovská tiesňava

Turistický krúžok - Lačnovská tiesňava

Členovia turistického krúžku na našej škole prežili 23.4.2016 krásny a zaujímavý výlet. Prechodom cez Lačnovskú tiesňavu sa strmými kopcami dostali až do horskej dedinky Lačnov /832m/, ktorej pamäte siahajú až do 13. storočia. Pán Jozef nám priblížil zaujímavosti i históriu tejto malebnej dedinky. Potom malí i veľkí pokračovali cez lúky a lesné chodníčky až ku jaskyni "Zlá diera", kde zažili skutočné dobrodružstvo. Pred vstupom dostal každý prilbu a osvetlenie, pretože jaskyňa nie je osvetlená. Takto vystrojení malí i veľkí zliezli do podzemia objavovať zákutia jaskyne. Najväčších odvážlivcov potom čakal aj prechod pôrodnou chodbou. Pekná príroda, dobrodružstvo a dobré počasie tak prispeli k zážitkom, na ktoré budú deti i dospelí ešte dlho spomínať. Po dobrom obede sa potom unavení vracali domov....

Pozrite si fotoalbum...

Turistický krúžok - cyklovýlet

Turistický krúžok - cyklovýlet

Jeden z ďalších pekných výletov zažili členovia turistického krúžku pod vedením M.Juraševskej v sobotu 16.4.2016.Okružnú jazdu z Furče cez Zelený dvor-Ťahanovce a potom popri rieke Hornád až do Krásnej nad Hornádom a späť na Furču /33km/ absolvovali na bicykloch. Tentokrát sa pridali aj rodičia, ktorí takto spolu s deťmi prežili príjemný deň.

Pozrite si fotoalbum...

Krúžok Anglického jazyka

Krúžok Anglického jazyka

Krúžok Anglický jazyk navštevuje 12 žiakov 2. - 4.ročníka. Stretávame sa každý utorok od 14.00 - 16.00 hod.  Žiaci si prostredníctvom tejto krúžkovej činnosti  vytvárajú pozitívny vzťah k učeniu sa cudzieho jazyka. Oboznamujú sa s tradíciami a zvykmi inej krajiny, rozširujú, ale aj upevňujú si slovnú zásobu v rôznych tematických celkoch. Na dosiahnutie tohto cieľa krúžku využívame rôzne metódy, hlavne však zážitkové učenie. Formou hier, využitia IKT sa žiaci zdokonaľujú v konverzácii i výslovnosti a osvojujú si gramatické štruktúry jazyka. V 1. polroku žiaci absolvovali taktiež hodinu s  anglickým lektorom.

Vedúca krúžku: Mgr. Adriana Davitková

Pozrite si fotoalbum...

Šikovné ruky

Šikovné ruky

Každý štvrtok od 14,00 do 16,00 hod. sa deti stretávajú na záujmovom krúžku Šikovné ruky. Žiaci sa zdokonaľujú vo svojich výtvarných a pracovných zručnostiach, učia sa nové výtvarné techniky: origami, koláž, frotáž, mramorovanie, zapúšťanie, odtláčanie predmetov, maľovanie cestovín, modelovanie dekoračných predmetov, skúšajú si aj servítkovú techniku. Vyrábali sme vianočné lampáše, ozdoby, pohľadnice, svietniky, fašiangové masky, snehuliakov z látkových materiálov a veľa ďalších kreatívnych výtvorov. 

Vedúca krúžku: Mgr. Svetlana Simková

Pozrite si fotoalbum...

Pohybové hry

Pohybové hry

Krúžok "Pohybové hry"  vedie Mgr. Eva Csereiová. Stretávajú sa každý štvrtok od 14.45 h do 16.45 h v telocvični ZŠ Krosnianska 4. Náplňou krúžku sú loptové hry – vybíjaná, prehadzovaná, futbal, ruková, pohybové hry – naháňačky, chytačky, súťaže. Čím sa môžu pochváliť? Zúčastnili  sa turnaja vo vybíjanej, kde  vyhrali okresné kolo a postúpili na krajské kolo. V súťaži vo vybíjanej pod názvom „Zober loptu, nie drogy“ postúpili do finále, kde budú bojovať o 1. až 3.miesto v celomestskom kole. V máji sa zúčastnia turnaja vo futbale pod názvom McDonald´s Cup.

Pozrite si fotoalbum...

Bankov - Alpinka

Bankov - Alpinka

Naši malí výletníci z turistického krúžku sa vybrali v sobotu 27. februára 2016 na turistickú vychádzku do rekreačného strediska Bankov a potom lesnou cestou pokračovali na Alpinku. Pobyt na čerstvom vzduchu, zábava a dobrá nálada prispeli k upevneniu ich zdravia. Vyšantení, spokojní a veselí sa potom vracali domov. K peknému prežitiu tohto dňa iste prispelo aj pekné slnečné počasie :)

Pozrite si fotoalbum...

Zumba mix

Zumba  mix

Záujmový útvar "Zumba mix" navštevuje 18 žiakov 2. - 4. roč. Stretávame sa každý utorok od 14.00 h do 16.00 h v budove bývalej MŠ. Žiaci si v rytme hudby osvojujú základné kroky zumby, učia sa tancovať tance a jednoduché zostavy. Náplňou práce je aj tanečná improvizácia a tvorba vlastných tanečných prvkov (dotváranie tanca). Žiaci si osvojujú  aj základy klasického a moderného tanca. Činnosť si spestrujeme  pohybovými a tanečnými hrami, súťažami, diskotékami. Výsledkom našej práce je radosť z pohybu, vianočné vystúpenie, otváranie karnevalu a hojná účasť na krúžku.

Vedúca krúžku: Mgr. Lucia Gromošová

Pozrite si fotoalbum...

Na bowlingu

Na bowlingu

 

V sobotu 23. januára 2016 si 15 členov turistického krúžku zasúťažilo na dvoch bowlingových dráhach v OC Galéria. Po športovom výkone si pochutili na chutnej pizzi.

Pozrite si fotoalbum...

Spevácky krúžok - Čížiček

Spevácky krúžok - Čížiček

Spevácky krúžok Čížiček sa stretáva každý utorok na dve hodiny. Každý spevák má svoj Spevníček,do ktorého si žiaci dolepujú slová dvoch nových piesní,ktoré sa naučíme v ten deň. Už poznáme vyše dvadsať ľudových piesní, prevažne z východného Slovenska. Napr.: A ja taká čarna, Na košickej turni, A od Prešova, Oddam še...Teraz sa pripravujeme na vystúpenie Pod jedličkou s koledami.

Vedúca krúžku: Mgr. Daniela Semanová

Pozrite si fotoalbum...

Výlet do Tatier

Prvú novembrovú sobotu prežili členovia turistického krúžku výletom do Vysokých Tatier. Príjemné počasie prispelo k dobrej nálade a výstup na Popradské pleso zvládli v pohode.V cieli si potom pochutnali na dobrom obede.
Späť na Štrbské pleso pokračovali lesným chodníkom , kde stihli ešte nakúpiť pozornosť pre svojich najbližších. Aj keď sa poobede slnko skrylo za mraky, všetci šťastne zvládli trasu. Šťastní a unavení sa vlakom vrátili do Košíc vo večerných hodinách.

Pozrite si fotoalbum...

Výlet do Kavečian

Výlet do Kavečian

Krásnu a slnečnú sobotu 24.októbra 2015 využili členovia turistického krúžku na výlet do Kavečian. Náučným chodníkom prešli až  k Vyhliadkovej veži, ktorá sa nachádza vo výške 466 mnm. Zo svojho vrcholu poskytuje panoramatický výhľad nielen na Košice, ale ja na široké okolie.
Pozreli si tiež pozostatky stredovekého Košického hradu s unikátnou trojuholníkovou baštou. Potom pešo pokračovali až do areálu zdravia na Aničke. Spoznali tak ďaľšie pekné zákutia nášho mesta.

Pozrite si fotoalbum...

Heringeš

Heringeš

V sobotu 10.októbra 2015 členovia turistického krúžku prežili príjemný pobyt na čerstvom vzduchu. Trasu z Lingova cez Heringeš v dĺžke 9 km prešli v pohode. V cieli si potom pochutnali na teplom čaji a výbornej pizzi.. :)

Pozrite si fotoalbum...

Múzeum letectva

Žiaci navštevujúci turistický krúžok navštívili v sobotu 26. septembra 2015 Múzeum letectva v Košiciach. Zaujímavý výklad poskytujúci prehľad o technickom vývoji lietadiel, či galériu prezidentských lietadiel im priblížil odborný výklad sprievodcu STM. Žiaci si mohli pozrieť aj  sprístupnenú expozíciu cestnej dopravy, ako napr. historické a dopravné prostriedky s motorom i bez neho, bicykle, motocykle, osobné i nákladné automobily.

Pozrite si fotoalbum... 

Fotogaléria

Kontakt

  • Základná škola, Krosnianska 4, Košice
    Krosnianska č. 925/4, 040 22 Košice
  • -

Mapa