AKTIVITY 2018/2019

Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020

Vždy na konci prázdnin, keď slniečko trošku zozubatie, začínajú deti s hrôzou rátať dni a uvedomia si, že leňošenie končí, príde na rad skoré vstávanie, krúžky a úlohy.  Majú pocit, že zábava končí a začína sa nekončiaci rad povinností. Ono to tak vyzerá, ale keď sa už stane, že príde ten obávaný prvý školský deň, väčšina z vás, deti, má na tvári široký úsmev. Usmievajú sa oči aj ústa a znova sa zvítavajú starí kamaráti, ktorí si na seba počas prázdnin nemohli nájsť čas. A my, pani učiteľky, už len počujeme: „Jééééj, aj ty si tam bola? A kedy? Ten kolotoč bol super, však?“ alebo „Čaaaaau, ako si mi chýbala! Budeme aj tento rok sedieť spolu?“  A z tej vašej pohody a radosti zo stretnutí sa tešíme aj my.

Tento rok máme dôvod na radosť ešte väčší, keďže si deti znova budú môcť zacvičiť v krásnej, novej a bezpečnej telocvični. Takisto sa konečne dostanú na rad krúžky, ktoré bolo nutné kvôli telocvični oželieť. Dúfame, že budete spokojní a radi si zašportujete.

Veríme, že nadchádzajúci rok bude pre vás naozaj úspešný a v júni budeme môcť všetci spoločne povedať, že naozaj stál za to. Prajem vám všetkým spokojný rozlet.

Mgr. Natália Ganajová, tr. uč. II.C

Biela pastelka

Biela pastelka je celoslovenská verejná zbierka, ktorá aj vďaka našej finančnej pomoci zlepšuje životy nevidiacim a slabozrakým ľuďom. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na financovanie špeciálnych rehabilitačných programov zameraných na výcvik chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma, či práce s rôznymi kompenzačnými a optickými pomôckami a odstraňovanie bariér, ktoré im pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku. Hlavným zbierkovým dňom bol 20. september, keď aj na našej škole dve dobrovoľníčky v tričkách s logom Bielej pastelky a so zapečatenými pokladničkami zbierali po triedach a zborovniach vaše dobrovoľné finančné príspevky. Darcom dávali malú bielu farbičku, alebo spinku v tvare bielej pastelky. Takto sa nám podarilo vyzbierať 200 eur, ktoré sme ešte v tento deň odniesli do Únie pre slabozrakých a nevidiacich na ulici Parku obrancov mieru 1. Ďakujeme všetkým, ktorí takýmto spôsobom prejavili ľudskosť a spolupatričnosť s hendikepovanými ľuďmi.

Mgr. Miriam Kirovová, tr. uč. V.D