2020/2021


Agresivita a šikana

Touto vážnou témou sme sa zaoberali niekoľko popoludní. Diskutovali sme, rozoberali a navodzovali rôzne modelové situácie, hrali rolové hry. Učili sme sa, ako sa máme zachovať v danej chvíli. Deti boli aktívne, mali veľa nápadov a vytvorili tak rôzne komiksy, tajničky, básničky a návrhy na plagáty. Na záver ich čakala tombola, ako odmena za účasť pri tvorbe a riešení danej témy.

Pozrite si fotoalbum...

 

 

 

 


Maľované kamienky

Maľovať na kamienky bola pre deti príjemná zábava. Najprv bolo potrebné nazbierať vhodné kamienky, ošetriť ich a pripraviť na kreatívne zdobenie. Deťom sa to veľmi páčilo. Boli trpezlivé a tvorivé. Možno ste na niektoré natrafili aj vy pri precházke naším lesoparkom. Dúfame, že sme vám vyčarili úsmev na tvári, pretože úsmev, je ten najkrajší šperk.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Deň matiek

Mamka, mamička, mamulienka. Toľko rôznych pomenovaní a predsa je to tá istá, pre nás najdôležitejšia osoba. V oddeleniach ŠKD sa tvorilo ostošesť, aby každé dieťa vyčarilo úsmev na tvári svojej mamke.
K tomu ešte pusa na líčko, aby sa potešilo aj srdiečko.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Zem si pamätá

Popoludňajšiu činnosť v ŠKD často trávime aj na školskom dvore. Skoro vždy je tam špina, neporiadok, mnoho odpadkov. Keď sa blížil 22. apríl – Deň Zeme, rozhodli sme sa niečo urobiť. Pár dní sme premýšľali, vymýšľali, tvorili a vytvorili. Tešili sme sa, aké to bude skvelé. Naše výtvarné práce sme umiestnili v areáli nášho multifunkčného ihriska. Vytvorili sme Galériu o prírode v prírode.  
Naša galéria vydržala "až" 2 dni. V pondelok sa jej dotklo Slnko, v utorok pocítila závan severného vetra. A v stredu ...  zmizla. Čakali sme aj to, že dážď ju zmyje. Dážď to nebol (nepršalo), boli to "ľudia."

Veľmi nás to ranilo a bolo nám ľúto, že našu prácu niekto znehodnotil, pošliapal. Za uváženie stojí, že po našich prácach neostalo ani smietko, zato pár fliaš, plechoviek, cigaretových ohorkov, škatuliek ... tam našlo svoje miesto. V práci chceme pokračovať a našu galériu oživiť.

Čo skrýva v sebe dnešné ráno?

Čo skrýva v sebe slnečný deň?

Čo skrýva v sebe hviezdna obloha?

Len tá to vie, no nepovie.

deti a vychovávateľky ŠKD

Pozrite si fotoalbum...


Jarné aktivity s Mirkou

Prileteli k nám bociany a oznámili, že k nám prichádza jar. A tak sme sa pustili do kvietkovania. Skúšali sme to farbičkami, suchým pastelom, klovatinou, textilom a aj temperovými farbami. Vyskúšal sme si aj plstenie a potešili sme tak naše mamičky. Pre ockov sme poskladali, vymaľovali, veršíkom dotvorili košieľku.

Pozrite si fotoalbum...

Miriam Lovičová, vychovávateľka ŠKD, I. odd.

 

 


Tvorivé a súťaživé popoludnie v IV. oddelení ŠKD.

Aha, deti, bocian letí! 
K nám už bociany prileteli a čo to nové sme sa o nich aj dozvedeli. Viete, na čom si najradšej pochutnajú? Na žabkách, ktoré pred nimi utekajú.

Pozrite si fotoalbum...

Mgr. Dominika Nigutová, vychovávateľka ŠKD, IV. odd.

 

 

 

 


Prípravy na Veľkú noc

Maľované vajíčko, pekný úsmev na líčko, k tomu zdravia dosť, peknú Veľkú noc!

Naši šikovní tretiaci privítali v škole jar ako sa patrí. Veselí zajačikovia, maľované vajíčka a voňavé jarné kvietky patria k sviatkom jari. Odmenou za ich nádherné výtvory je náš obdiv, slnečné lúče, spievajúce vtáčiky a dobrá nálada. 

Veselú Veľkú noc!

vychovávateľky ŠKD

Pozrite si fotoalbum...

 

 

 


Karneval

Aj keď rúška na tvárach máme, karneval si spolu užívame. Zahrali sme sa, zatancovali, v súťažiach o sladké odmeny zabojovali. Výzdoba ani balóny nechýbali, pri hudbe sme sa poriadne rozhýbali. 

Síce v malom počte, ale zábava bola veľká. Nechýbali tradičné i menej tradičné hry, balóny a sladké odmeny. Spolu s deťmi sme si zatancovali na najznámejšie karnevalové pesničky a aj na hudobné novinky. Veríme, že o rok sa na karnevale stretneme v hojnejšom počte.

vychovávateľky ŠKD

 

                                                              Pozrite si fotoalbum...


Marec v 1. B a 1. C

Prváci sa v marci veru posnažili. Popoludnie v škole využili na hru, zábavu a tvorenie. Vyrobili si vlastné leporelo, súťažili  v chytaní rybiek a zahrali sa na kvapky. 22. marec takto veselo oslávili Deň vody. K jari patria aj sviatky Veľkej noci. Deti sa  s chuťou pustili do jarných prác: zasiali si žeruchu a triedu vyzdobili  kuriatkami a ovečkami.

 

vychovávateľky ŠKD

Pozrite si fotoalbum...

 


8. marec - Medzinárodný deň žien

Deti, ktoré sa s radosťou po 1. marci vrátili do školy, nezabudli na svoje mamky, babky, tety. 8. marec každoročne oslavujeme Medzinárodný deň žien. Deti sa so svojimi vychovávateľkami pustili do strihania, lepenia, kreslenia a vyrobili malé, ale milé darčeky, ktorými obdarovaných iste potešili.

vychovávateľky ŠKD

Pozrite si fotoalbum...

 


Malí umelci

Technikou POURING FLUID, zlievaním a miešaním farieb deti vytvorili krásne obrazy, ktorými sme vyzdobili chodbu ŠKD. Zlievanie farieb podnietilo v deťoch fantáziu. V obrázkoch videli krajinu, rieku, jazerá, pohoria a mnoho iného.

Miriam Lovičová, vychovávateľka ŠKD, I. odd.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Pošta do domova dôchodcov

Aj tento rok poslali naše deti na Vianoce pohľadnice a listy babkám a dedkom do domova dôchodcov. Potešili ich pekným prianím i vlastnými kresbičkami. Dúfame, že starkým sme aj takýmto spôsobom spríjemnili vianočné chvíle.

Miriam Lovičová, vychovávateľka ŠKD, I. odd.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Zimné tvorenie v I. oddelení

Naše zimné tvorenie začalo príchodom Martina na bielom koni a to aj napriek tomu, že nám sneh nepriniesol. No Mikuláš nás nesklamal, prišiel a priniesol deťom bohatú nádielku do komína, ktorý si deti vyrobili.
Adventný kalendár, vyrobený deťmi z odpadového materiálu, namiesto sladkostí skrýval na každý deň zaujímavú aktivitu. Napriek tomu, že sa nám december v škole skrátil, stihli sme a vymaľovať vlastné návrhy na šálky a poslať soba s rolničkou a želaním Ježiškovi. Posledný deň si deti domov odniesli aj kapra so šupinkou, ktorá im má priniesť šťastie do nového roka.

Miriam Lovičová, vychovávateľka ŠKD, I. odd.

                                                             Pozrite si fotoalbum...


Tešíme sa na Vianoce

Martinovi sa tento rok nechcelo,tak sme si ho privolali - ako inak - umelo. Že sa nám to vydarilo, je to fakt, kto s tým nesúhlasí, nech nechá tak. Na Vianoce sa tešíme, náramky priateľstva robíme. Vianočné pohľadnice zdobíme, isto nimi radosť spravíme. Všetkých Vás ľúbime, nový rok lepšie začnime.

Deti z 2. B,  3. A a 4. A triedy.

Pozrite si fotoalbum...

 

 


Jesenná nálada v 3. A a 4. A

Nech sa deje, čo sa deje, jeseň svojou krásou vždy zaveje. Slnko, hmla, dážď a vietor nám však chuť do práce nezmietol. Robíme, tvoríme, chápeme i vonku občas mrzneme. Jeseň je veľmi bohatá, jeseň je ako zo zlata, napísal už raz ktosi, po lúke už nebeháme bosí. K žltej a zelenej kus červenej chýba. Nuž rozhodol sa strom, že nenechá nás v tom – by sme strádali a ako Adamovi s Evou nám jablko dali. Vďaka za ten sladký plod, veru padol nám vhod.

Mgr. Kristína Liščinská, Mgr. Jana Hodorovská

 

Pozrite si fotoalbum...


Tvorivá jeseň v 8. oddelení

Jeseň patrí medzi najfarebnejšie obdobie roka. Vychutnávame si krásu jesennej prírody, jej farby, chuť ovocia a zeleniny i aktivity spojené s ňou. Pestrofarebná jeseň dáva veľa možností a išpirácie k vytvoreniu pekných prác, ktorými sa chcú pochváliť aj deti z 8. oddelenia.

Alica Királyová, vychovávateľka ŠKD, VIII. odd.

Pozrite si fotoalbum...


Október v 1. oddelení


Jeseň, pani bohatá... Aj nás pani Jeseň podnietila k bohatej tvorbe. Začali sme výrobou pohľadníc pre našich starkých. Nasledoval týždeň plný jabĺčok. Súťaž o najkrajšie nakreslené jabĺčko a rozhovory o zdravej výžive.
Mali sme besedu na tému Halloween a Sviatok všetkých svätých. Skladaním papiera technikou origami sme vyrábali čarodejnice a 3D pavúka v pavučine.
Použitím prírodnín sme vytvárali z listov javora ružičku, ktoré sme spojili do jednej krásnej kytice. Takouto kyticou môžeme potešiť našich najbližších a nemusíme tak zaťažovať životné prostredie.

Miriam Lovičová, vychovávateľka ŠKD, I. odd.

Pozrite si fotoalbum...


Úcta k starším

Mesiac úcty k starším sme si pripomenuli aj v I.C. Rozprávali sme sa o tom, ako deti pomáhajú svojim starým rodičom. Na znak úcty a vďaky sme pre nich vytvorili farebné krabičky s prekvapením, ktoré ich určite potešia.

Henrieta Režuchová, vychovávateľka ŠKD, III. odd.

 


Darček pre starých rodičov

Deti v VI. oddelení tradične pripravili svojim starým rodičom  prekvapenie. Malý ale milý darček - fotorámik. Mesiac október je mesiacom úcty k starším. ĎAKUJEME za vašu starostlivosť, lásku, múdrosti a skúsenosti. Babkám a dedkom náš darček iste vyčarí úsmev na tvári.

Mgr. Jana Hodorovská, vychovávateľka ŠKD, VI. oddelenie

Pozrite si fotoalbum...

 


Deň zdravej výživy

V piatok 16.10.  2020 sme si v rámci  Dňa zdravej výživy popoludní prečítali zaujímavosti o mrkve. Dozvedeli sme sa, aká je pre nás táto zelenina zdravá, ktorá sa v našich končinách pestuje už 400 rokov. Z farebných papierov si  deti vyrobili veselé mrkvičky a domov si odniesli aj zdravé recepty na mrkvový šalát a koláčik. 

Mgr. Jana Hodorovská, vychovávateľka ŠKD, VI. oddelenie

Pozrite si fotoalbum...

 


 

Deň mlieka

Deň mlieka sme si pripomenuli aj v II. oddelení s deťmi z I.B triedy. Rozprávali sme sa o tom, odkiaľ sa k nám mlieko dostáva, aké dobroty sa z mlieka vyrábajú a prečo by sme mali piť mlieko. Deti si vyrobili aj zápisník Moja kravička, kde si kreslili mliečne výrobky, ktoré poznajú a majú ich rady. V triede sme si spoločne urobili výstavku ich zápisníkov.

Eva Boslaiová, vychovávateľka ŠKD, II. odd.

 

 


Jesenné popoludnie

Príjemnú jesennú atmosféru sme si vytvorili v I. oddelení prostredníctvom tvorivých aktivít. Z rolky toaletného papiera sme vyrobili krásne líšky. Odreagovali sme sa pri modelovaní ježka z plastelíny. Na kartón sme si lepením vytvorili jesenné lesné zátišie a prváci si pecvičili správny úchop farbičky pri kreslení kvapiek dažďa. Aktivitami nás sprevádzala pesnička: "Gaštan spadol".

Miriam Lovičová, vychovávateľka ŠKD, I. odd.

 

                                 Pozrite si fotoalbum...


 

Fotogaléria

Kontakt

  • Základná škola, Krosnianska 4, Košice
    Krosnianska č. 925/4, 040 22 Košice
  • -

Mapa